Sal. May 11th, 2021

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, devlet ile mükellefler arasında köprü vazifesi gören mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mesleği mensuplarının giderek artan sorunlarının acilen çözümlenmesi gerektiğini söyledi. Ahmet Akın, “Sürekli ertelenen ve büyüyen sorunlarının çözümünü bekleyen mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mesleğini icra edenlerin pandemi sürecindeki mağduriyetleri de telafi edilmelidir” dedi.

ÇHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Kadın Kolları MYK Üyesi Hürmüz Avcı ve il yöneticileri ile birlikte Balıkesir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını ziyaret etti. Oda Başkanı Ertuğ Aslan nedzinde tüm meslek mensuplarının Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Muhasebe Haftası’nı kutlayan Ahmet Akın, pandemi sürecinde sorunları giderek artan mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mesleği mensuplarının sorunlarının çözülmesi gerektiğini vurguladı. Ahmet Akın, “Devlet ile mükellef arasında köprü vazifesi gören meslek mensupları zor koşullar altında ve pandemide artan hayati tehlike taşıyan koşullarda çalışmak zorunda kalıyorlar. Çözüm bekliyor, ama iktidar her alanda olduğu gibi burada da duyarsız, ilgisiz ve kulağının üstüne yatmış durumda” diye konuştu.

MİLLET İTTİFAKI’NIN BELEDEYELERİ BANDIRMA’DA TOPLANDI

Millet İttifakı’nın Balıkesir ilçe belediyeleri CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın başkanlığında, Bandırma Belediyesi’nin ev sahipliğinde toplandı.  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, toplantı ardından yaptığı değerlendirmede, “CHP ve İYİ Parti Balıkesir ilçe belediyeleri olarak bir araya geldiğimiz buluşmada İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortak işbirliği için Balıkesir’de yapabileceğimiz projeler hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Çok verimli bir toplantı oldu. Balıkesir’i geleceğe taşıyacağımız projelerin planlandığı çağdaş, kalkınan bir kent için ilk adımları birlikte attık. Parti Meclisi üyemiz Gökhan Günaydın ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Danışmanı Yiğit Duman’ın bizlere İstanbul Büyükşehir Belediyemizin vizyonunu aktardığı toplantıda Balıkesir Millet ittifakı belediyelerinin yapacağı ortak projelerimizin temeli atıldı” dedi.

Toplantıya, CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, İYİ Parti İl Başkanı Özlem Ural, Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Aslan, Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, Manyas Belediye Başkanı Tarcan Barçın, Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, Gömeç Belediye Başkanı Mehmet İrem Himam, Erdek Belediye Başkan Vekili Hasan Yapakçı, Burhaniye Belediye Başkanlığını temsilen Murat Yazgan, Susurluk Belediye Başkanlığını temsilen Ömer Öztürk katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir