Balıkesir Edremit’te 3+1 daire icradan satılıktır(Çoklu satış)

T.C.
EDREMİT
İCRA DAİRESİ
2020/161 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Edremit İlçesi, Soğanyemez Mahallesi, 1554 Ada, 5 Parselde kain B Blok, 1. Kat, 8 Nolu Bağımsız Bölümdeki MESKEN niteliğinde taşınmaz. Dosya içindeki bilirkişi raporuna göre; Bağımsız Bölümün Özellikleri: 8 nolu bağımsız bölüm ana yapının birinci katında, merdivene göre sağ tarafta yer almaktadır. Köşe dairedir. Giriş kapısı camlı çelik kapı olarak yapılmıştır. İçerisinde antre, koridor, mutfak, banyo, salon, 3 adet oda ve balkon bulunmaktadır. Oda ve salon yer döşemeleri laminant parke, diğer mekan yer döşemeleri seramik, ıslak mekan duvarları tavana kadar fayansla kaplıdır. Duvarlar alçı düzlemeli ve boyalıdır. İç kapılar formika kapı şeklimde, balkon kapıları ve pencereler siyah pvc esaslı malzemeden yapılmış ve çift cam takılıdır. Ebeveyn yatak odasında duş vardır. Mutfakta üçlü ankastre set yapılmıştır. Açık alanlarla birlikte yaklaşık 130 m2 büyüklüğündedir., 8154/693982 arsa payı
Kıymeti 480.000,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 25/03/2021 günü 15:30 – 15:35 arası
2. Satış Günü 19/04/2021 günü 15:30 – 15:35 arası
Satış Yeri : Edremit Adliyesi Zemin Kat Müzayede (Satış) Salonu Edremit/Balıkesir
2 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Edremit İlçesi, Soğanyemez Mahallesi, 1554 Ada, 5 Parselde kain,C Blok, 1. Kat, 6 Nolu Bağımsız Bölümdeki MESKEN niteliğinde taşınmaz. Dosya içindeki bilirkişi raporuna göre; Bağımsız Bölümün Özellikleri: 6 nolu bağımsız bölüm ana yapının birinci katında, merdivene göre sol tarafta yer almaktadır. Köşe dairedir. Bahçeye cephelidir. Giriş kapısı camlı çelik kapı olarak yapılmıştır. İçerisinde antre, koridor, mutfak, banyo, salon, 3 adet oda ve 2 adet balkon bulunmaktadır. Oda ve salon yer döşemeleri laminant parke, diğer mekan yer döşemeleri seramik, ıslak mekan duvarları tavana kadar fayansla kaplıdır. Duvarlar alçı düzlemeli ve boyalıdır. İç kapılar formika kapı şeklimde, balkon kapıları ve pencereler siyah pvc esaslı malzemeden yapılmış ve çift cam takılıdır. Ebeveyn yatak odasında duş vardır. Mutfakta üçlü ankastre set yapılmıştır. Açık alanlarla birlikte yaklaşık 130 m2 büyüklüğündedir., 8154/693982 arsa payı
Kıymeti 480.000,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 25/03/2021 günü 16:00 – 16:05 arası
2. Satış Günü 19/04/2021 günü 16:00 – 16:05 arası
Satış Yeri : Edremit Adliyesi Zemin Kat Müzayede (Satış) Salonu Edremit/Balıkesir
SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZLARIN ORTAK ÖZELLİKLERİ :
Konumu : Kıymet takdirine konu olan taşınmazlar, Balıkesir İli, Edremit İlçesi, Soğanyemez mahallesi, 1554 ada 5 parsel üzerinde kurulmuş yapı olup, Cennetayağı mahallesi, 721 sokak No.12 Şelale Evleri adresinde bulunmaktadır. Parsel, Çanakkale asfaltına 260 m, Faruk serpil Parkına 680 m, Cumhuriyet meydanına 1.000 m, otogara 1.100 m mesafededir. Ulaşımı kamu ve özel araçlarla sağlanabilmektedir.
Ana Yapının Özellikleri: Ana yapı betonarme karkas tarzda,ayrık nizamda, 5 katlı olarak yapılmış, yaklaşık 2 yıllık bir yapıdır. Her katta 4 adet daire bulunmaktadır. Asansör ve kalorifer tesisi vardır. Dış cephelerinde mantolama imalatı yapılmıştır. Ulaşım kamu ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Site içerisinde büyük süsü havuzu, peyzaj, iç yolları, çocuk bahçesi yapılmıştır.
İmar Durumu Edremit Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ nün 19.02.2020 tarih ve 5001 sayılı yazılarına göre söz konusu Soğanyemez mahallesi, 1554 ada 5 parselin, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında, ayrık nizam, 5 kat, Taks:0,30 – Kask:1,50 olup, konut alanında kaldığı bildirilmiştir.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden , artırma tarihinden önceki gün sonuna kadaresatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadarelektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında TL cinsinden pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.(T. Vakıflar Bankası T.A.O. Edremit ŞubesiTR43 0001 5001 5800 7305 6652 33) Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Binde 5,69 Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/161 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/02/2021
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Bir cevap yazın

Open chat