Bandırma’da 61 m2 daire icradan satılıktır

T.C.
BANDIRMA
2. İCRA DAİRESİ
2020/70 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 1174 Ada, 524 Parsel, PAŞABAYIR Mahalle/Köy, zemin kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Ahmet ÖZBEK Sokak, Apartmanı No.24 adresinde yer alan mesken nitelikli taşınmazın Apartman Giriş kapısı ferforje süslemeli demir doğrama kapıdır. Apartman merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplıdır. Merdiven ve sahanlığı çevre duvarları plastik boyalıdır. Binada asansör mevcut değildir. 1 bağ böl. No mesken giriş kapısı çeliktir. Taşınmaz (salon + mutfak), 2 oda, antre, banyo, ön ve arkada 2 teras balkon hacimlerinden oluşmakta olup, brüt 61,00m2 inşaat alanına sahiptir. Salon ve odalarda zemin parke, duvarlar plastik boyalı, antrede zemin seramik kaplama, duvarlar plastik boyalı, banyo ve WC de zemin ve duvarlar seramik kaplama, armatürler mevcuttur. Mutfakta zemin seramik kaplama, mutfak dolapları lamine kaplama doğrama, tezgahı ve tezgah üst kısmı seramik kaplamadır. Taşınmaz soba ile ısıtılmaktadır. Ana yapı ve dava konusu mesken III/B sınıf yapı özeliğindeki bir yapı içindedir. Yapıda yıpranma %4 olarak tespit edilmiştir. Şehir merkezine uzak mesafede olup aktif ticaret bölgesinde değildir. Taşınmazın çevresinde eğitim alanları, parklar gibi kamusal kullanım alanları bulunmaktadır. Mesken olarak tercih edilebilecek bir bölgede bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede; elektrik, yol, su, telefon, kanalizasyon, doğalgaz gibi alt yapı hizmetleri mevcuttur.
Meskenin Bulunduğu binaya:03.05.2016 tarih ve 135sayı No ile İnşaat ruhsatı alınmıştır
Adresi Paşabayır Mah. Ahmet Özsek Sokak Aysun Apartmanı No:22 Zemin Kat Daire:1 Bandırma / BALIKESİR
Yüzölçümü 61 m2
Arsa Payı 14/50
İmar Durumu Var , İnşaat tarzıH19B20A2A pafta, 1174 ada, 524 parsel no.lu taşınmaz, Uygulama imar planında, Konut Yapı Alanında, Bitişik nizam, 3 kat, ön bahçe çekme mesafesi:5.00m, yapı adası içinde bulunmaktadır.
Kıymeti 167.987,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 06/04/2021 günü 14:30 – 14:35 arası
2. Satış Günü 06/05/2021 günü 14:30 – 14:35 arası
Satış Yeri : 600 evler mah. adliye sarayı yanı avukatlar iş merkezi zemin kat, baro lokali, Bandırma
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/70 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Bir cevap yazın

Open chat