Balıkesir Burhaniye’de dubleks mesken icradan satılıktır

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2019/349 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Taşınmaz tapuda; Balıkesir ili, Burhaniye ilçesi, Şarköy mahallesi, Mırmır mevkii, 256 ada, 12 parselde, 209,89 m2 yüzölçümlü betonarme dubleks mesken olarak kayıtlıdır.
Taşınmaz Burhaniye Belediyesi mücavir ve imar alanı içerisinde yer almaktadır. Bulunduğu konum özelliği ile genellikle iki katlı, bahçeli, orta ve üst gelir gruplarının yoğunlukta olduğu tüm sezonda mesken olarak kullanılan konutların yer aldığı bölgededir. Taşınmaz lokasyon itibariyle plaja 900 metre, markete ve M.Müdüroğlu Ortaokuluna 100 metre, Çanakkale-İzmir D-500 Karayoluna 650 metre, Burhaniye Devlet Hastanesine 3 km, Burhaniye Adliyesine 4 km mesafede yer almaktadır. Taşınmaz belediye alt yapı imkanlarına haiz durumda olup, toplu taşıma güzergahına yakındır. Taşınmaza ulaşım kolay olup, etrafındaki yollar parke taşı döşelidir. Taşınmazın çevresindeki parsellerde genellikle iki katlı, konut amaçlı yeni yapılar mevcuttur. Etrafındaki yapılaşma oranı %75 civarındadır.
Taşınmazın üzerinde betonarme karkas yapı tarzında zemin ve birinci kat olmak üzere içerden merdiven bağlantılı 1 adet dubleks mesken mevcuttur. Taşınmaz mesken amaçlı kullanılmakta olup, elektrik ve suyu bağlıdır. Taşınmazda güneş enerjili sıcak su sistemi vardır. Taşınmazın zemin katı 50 m2 kapalı alan, 20 m2 cam balkon olarak kapalı hale getirilmiş zemin terası, 70 m2 üst kat olmak üzere toplam yaklaşık 140 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmaz zemin katta giriş holü, mutfak, 1 salon, 1 wc banyo ve zemin kat teras balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Üst kat ise 3 oda, 1 tuvalet banyo ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın zeminleri ıslak hacimler ve balkonlarda seramik, diğer bölümlerde laminant parke kaplama, duvarları saten alçı üzeri plastik boyalı, tavanlarında alçı kartonpiyer bulunmaktadır. Taşınmazın pencereleri pvc doğrama, camları çift cam ısıcamlıdır. İç kapılar Amerikan panel ahşap kapıdır. Taşınmazın mutfak tezgahı granit ve mutfak dolabı mdf malzemeden mamuldür. Taşınmazın ısıtma sistemi katı yakıtlı kat kaloriferi ile sağlanmaktadır. Taşınmaz bina girişi çelik kapı, yürüyüş yolları seramik kaplama ve iç merdiven basamakları traverten mermeridir. Balkon korkulukları alüminyum doğramadır. Taşınmazda kullanılan malzeme ve işçilik lükstür.
Adresi Öğretmenler Mah. Ata Cad. No:21 Burhaniye / BALIKESİR
İmar Durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planı içinde kaldığı, imar durumunun ise ikiz nizam, 2 kat, ön bahçe mesafesi:5 m, yan bahçe mesafesi: 3 m, Taks:0.30, Kaks:0.60 konut alanı yapılaşma koşullarına göre konut lejantı olarak ayrıldığı bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
Kıymeti 445.323,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü 30/03/2021 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü 26/04/2021 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye)-Belediye Başkanlığı BURHANİYE/BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İhale alıcısının taşınmazın şerh-beyan-irtifak hanesinde belirtilen hususları ve bunlara ilişkin neticeleri peşinen kabul etmiş sayılacağı,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililer hakkında İİK.’nun 127.maddesi uyarıncae-ilanın ve gazete ilanının tebligat yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/349 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2021
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Bir cevap yazın

Open chat