Balıkesir Karesi’de 99 m² 2+1 daire icradan satılıktır

T.C.
BALIKESİR
4. İCRA DAİRESİ
2020/1346 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Balıkesir İl, Karesi İlçe, 11563 Ada, 3 Parsel, ADNAN MENDERES Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölüm B blok 2.kat 6 nolu bağımsız bölüm 99m2 alanlıdır. hol salon-salomanje, iki oda, mutfak, banyo, WC ve iki balkondan oluşmaktadır. Mutfak balkonu camlı PVC doğrama ile kapalı haldedir. dış doğramalar ısıcamlı PVC doğrama, daire giriş kapısı çelik kapıdır. ısınma sistemi doğalgazlı kombi sistem kaloriferlidir. konutun duvarları düz sıva üzeri badanalı ıslak hacimlerde fayans kaplamalı, döşeme kaplamaları salonda, odalarda ve holde laminant diğer ıslak hacimlerde karo seramik kaplama, iç kapıları üzeri yağlı boyalı ahşap kapıdır. mutfak tezgahı ve tezgah alnı fayas döşelidir, tezgah altında ve üstünde suntalem malzemeden dolaplar bulunmaktadır. banyoda duş klozet lavabı mevcuttur.
Adresi :
Yüzölçümü 99 m2
Arsa Payı 1/1
İmar Durumu Yok
Kıymeti 170.000,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü 06/04/2021 günü 11:00 – 11:10 arası
2. Satış Günü 04/05/2021 günü 11:00 – 11:10 arası
Satış Yeri : Balıkesir 4.İcra Müdürlüğü kalemi
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/1346 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Bir cevap yazın

Open chat