Dolar : Alış : 5.7915 / Satış : 5.8020
Euro : Alış : 6.5470 / Satış : 6.5588
reklam-alani-banneri11
HAVA DURUMU
hava durumu

Balikesir37°CSıcak

Son Dakika Haberleri

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

reklam970

Kırtık Yaylasının Sorunları Ahmet Akın’ın Gündeminde

Ana Sayfa » Haber » Kırtık Yaylasının Sorunları Ahmet Akın’ın Gündeminde
24 Ekim 2016
Kırtık Yaylasının Sorunları Ahmet Akın’ın Gündeminde

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın tespit ettiği her sorun ve sıkıntıyı yakından takip ediyor.

untitled

Burhaniye ilçemizin Kırtık Mahallesi yaylasının yıllardan bu yana çözülemeyen elektrik sorununu ve yaylada üretilen organik ürünlerin pazarlama sorunlarını TBMM gündemine taşıdı. Ahmet Akın yaptığı açıklamada “Kırtıklı hemşerilerimiz yılın 8-9 ayını yaylada geçiriyorlar. Orada üretim yapıyorlar. Kırsal turizm ile uğraşıyorlar. Ama elektrikleri yok. Projesi hazırlanmış, bugün yarın denilmiş, oyalanmış. Hatta AKP’li politikacılar, belediye başkanları yaylaya kadar gelmişler. Söz vermişler. Elektrik idaresinin önünde Kırtık yaylasına elektrik çekilene kadar yatacağını söyleyenlerden aradan yıllar geçmesine rağmen ses seda yok. İçinde yaşadığımız yüzyılda bir yerleşim yerinin elektrikten mahrum bırakılmış olması kabul edilemez. Bu konunun peşini bırakmayacağım. Kırtık yaylasına elektrik götürülene kadar her fırsatta ve her platformda konuyu gündeme getirmeye, verilen sözleri hatırlatmaya devam edeceğim” dedi.

Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’ın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın yanıtlandırması istemiyle verdiği soru önergesi şu şekilde;

“Balıkesir Burhaniye ilçemiz Kırtık mahallemizde yaşayanlar yılın 8-9 ayını yaylalarındaki evlerinde geçirmektedirler. Projesi yıllar önce hazırlanıp tamamlanmasına rağmen Kırtık yaylasına bugüne kadar elektrik götürülmeyişinin nedeni nedir? Burhaniye Kırtık Mahallemizin yaylasına elektrik ne zaman verilecektir?” Ahmet Akın’ın Balıkesir’de Kırtık ve diğer yerlerde yapılan organik tarım üretimi ile ilgili olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in yanıtlandırması istemiyle vermiş olduğu diğer soru önergesi ise şöyle;  Balıkesir merkez ve ilçelerinde organik tarımın geliştirilmesi için hangi çalışmalar yapılmaktadır? Balıkesir merkez ve ilçelerinde organik ürünlerin pazarlanmasında yaşanan sorunların çözümü için bir çalışmanız var mıdır? Organik ürünlerin özel olarak düzenlenmiş pazar yerlerinde satılmasını sağlamak üzere belediyeler nezdinde girişimleriniz var mıdır? Balıkesir’de ilçeler ve ürünler bazında organik tarım yapılan alan miktarı ile üretici sayısı nedir? Organik tarım için Balıkesir’de bugüne kadar üreticilere hangi destekler sağlanmıştır?”

Paylaş...Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on VKShare on Tumblr0Print this pageEmail this to someone
İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

GÜNÜN KARİKATÜRÜ

GÜNÜN KARİKATÜRÜ Paylaş...00000

Görme Engellilere Bireysel Eğitim

Görme Engellilere Bireysel Eğitim23 Nisan Şehit Deniz Göçkün İlkokulu görme engelliler sınıfında bu yıl

Cennetayağı Mahallesi’nde Yollar Yenileniyor

Cennetayağı Mahallesi’nde Yollar YenileniyorEdremit Belediyesi’nin sürdürdüğü çalışmalar ile ilçenin cadde ve sokakları

reklam-300
RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN