Dolar : Alış : 5.7915 / Satış : 5.8020
Euro : Alış : 6.5470 / Satış : 6.5588
reklam-alani-banneri11
HAVA DURUMU
hava durumu

Balikesir37°CSıcak

Son Dakika Haberleri

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

reklam970

Görme Engellilere Bireysel Eğitim

Ana Sayfa » Haber » Görme Engellilere Bireysel Eğitim
25 Ekim 2016
Görme Engellilere Bireysel Eğitim

23 Nisan Şehit Deniz Göçkün İlkokulu görme engelliler sınıfında bu yıl 6 öğrenci ile eğitim ve öğretime devam edildiğini belirten sınıf öğretmeni Sadiye Baklacıoğlu ” Müfredata uygun olarak öğrencilerimizle ders işliyoruz. Ancak farklı sorunları olan öğrencilere özel bireysel eğitim planları yapıyoruz” dedi.

1813424

Balıkesir’de görme engelli ilkokul öğrencilerine yönelik eğitim veren tek okul olma özelliğini taşıyan 23 Nisan Şehit Deniz Göçkün İlkokulu görme engelliler sınıf öğretmeni Sadiye Baklacıoğlu yaptığı açıklamada “Bu sene sınıfımızda 6 öğrencimiz var, 2 öğrencimizle okuma çalışmasına yeni başladık. Çocuklarımıza belirlenen müfredatı uyguluyoruz, bu haftaki hayat bilgisi dersimizde konumuz 29 Ekim. Aynı ders kitaplarını bizim öğrencilerimize kabartma yazı şeklinde gönderiyorlar, biz aynı şekilde ders işliyoruz ancak öğrencinin farklı bir problemi yoksa. Eğer öğrencimizin farklı bir sorunu varsa onunla müfredata uygun gidemiyoruz. Özel bireysel eğitim planları yapıyoruz. Bu öğrencimizle el kaslarını geliştiren çalışmalar, soru cevap, okuduğunu anlama gibi bunlar üzerinde daha fazla duruyoruz. Tamamen öğrenciye göre bireysel eğitim uyguluyoruz” dedi.

23 Nisan Şehit Deniz Göçkün İlkokul Müdürü Mustafa Demiral “İlkokul olarak görme engelliler sınıfı Balıkesir’de sadece bizim okulumuzda var. Bu sınıfımızda 6 öğrencimiz var. Bu öğrencilerimizden bir tanesi kırsal mahalleden geliyor okulumuza. Sınıf içerisinde bu öğrencilere uygun yeterli araç ve gereçlerimiz mevcuttur. Öğrencilerimize yönelik çalışmalar devam ediyor, Öğretmenimiz tecrübeli ve bilgi birikimi çok iyi. Velilerimizde çocuklarından ve okulumuzdan memnun, çalışmalarımızı olumlu bir şekilde yürütmekteyiz” şeklinde konuştu.

Paylaş...Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on VKShare on Tumblr0Print this pageEmail this to someone

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

GÜNÜN KARİKATÜRÜ

GÜNÜN KARİKATÜRÜ Paylaş...00000

Cennetayağı Mahallesi’nde Yollar Yenileniyor

Cennetayağı Mahallesi’nde Yollar YenileniyorEdremit Belediyesi’nin sürdürdüğü çalışmalar ile ilçenin cadde ve sokakları

Kırtık Yaylasının Sorunları Ahmet Akın’ın Gündeminde

Kırtık Yaylasının Sorunları Ahmet Akın’ın GündemindeCHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın tespit

reklam-300

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN