Dolar : Alış : 5.7915 / Satış : 5.8020
Euro : Alış : 6.5470 / Satış : 6.5588
reklam-alani-banneri11
HAVA DURUMU
hava durumu

Balikesir37°CSıcak

Son Dakika Haberleri

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

reklam970

Balıkesir Sağlık Yüksekokulu Öğrencilerinden Psikiyatri Hastalarına Moral Etkinliği

Ana Sayfa » Haber » Balıkesir Sağlık Yüksekokulu Öğrencilerinden Psikiyatri Hastalarına Moral Etkinliği
23 Ekim 2016
Balıkesir Sağlık Yüksekokulu Öğrencilerinden Psikiyatri Hastalarına Moral Etkinliği

Balıkesir Üniversitesi Balıkesir Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü 4. Sınıf öğrencileri, Akıl Sağlığı ve Psikiyatri Hemşireliği Dersi kapsamında; Öğr. Gör. Özcan Özenç, Öğr. Gör. Nuriye Karadağ ve Hemşire Meltem Bostan gözetiminde Balıkesir Devlet Hastanesine bağlı Toplum Ruh Sağlığı Merkezi bünyesinde hizmet veren, başta şizofreni olmak üzere ağır engelli psikiyatrik hastaların işlettiği Mavi At Kafe’de moral etkinliği düzenlediler.

7

Aynı zamanda 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü kapsamında düzenlenen etkinlik kapsamında öğrenciler aldıkları malzemelerle hastalarla birlikte pasta, kek yaparak ikramlarda bulunurken, Cam Öğretmeni eşliğinde cam boyama çalışmalarıyla, keçe ve magnet çalışmaları yaptılar.

Çeşitli şarkıların da söylendiği etkinlik kapsamında hastalarla sohbet eden öğretim elemanları, psikiyatri hastalarının yaşadıkları stigma nedeniyle toplum içine karışırken büyük zorluk çektiklerini, en büyük sıkıntının ise bu hastaların iyileştikten sonra uzun süren atakları sırasında sosyalleşmeyi unutmaları olduğunu belirtti. Bu nedenle hastaların bütün gün evde durmamaları, dışarı çıkmaları gerektiğimi belirten öğretim elemanları Mavi At Kafenin onların uyum sağlamaları için bir ara basamak olduğuna vurgu yaptılar.

Etkinlik sorumlusu öğretim elemanları, öğrencilerin psikiyatri hastalarına hizmet verirken uygun hemşirelik girişimlerini yapabilmeleri için bilgi, beceri ve davranış kazanmaları amacıyla düzenlenen etkinliğe katkı sağlayan kurum yetkililerine teşekkürlerini sunarak, destek olmak amacıyla ziyaretlerinin süreceğini belirttiler.

Paylaş...Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Share on VKShare on Tumblr0Print this pageEmail this to someone
İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

GÜNÜN KARİKATÜRÜ

GÜNÜN KARİKATÜRÜ Paylaş...00000

Görme Engellilere Bireysel Eğitim

Görme Engellilere Bireysel Eğitim23 Nisan Şehit Deniz Göçkün İlkokulu görme engelliler sınıfında bu yıl

Cennetayağı Mahallesi’nde Yollar Yenileniyor

Cennetayağı Mahallesi’nde Yollar YenileniyorEdremit Belediyesi’nin sürdürdüğü çalışmalar ile ilçenin cadde ve sokakları

reklam-300
RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN